Blog

15

26. 3. 2015

O pozitivním tréninku

Jak to napsat a nikoho nenasrat?

Velký boom zažívá pozitivní trénink alias clicker. Je to jako náboženství. Situace se hrotí na clickaře a jejich odpůrce. Pamatuji se, jak jsem byl okouzlen příchodem horsemanshipu na český trh. Tyto metody v Americe vznikly jako odpověď na mnohdy brutální výcvikové metody, dnes je to dobrý byznys. Růžové brýle opadly, přišlo poznání. Principy využívám s úspěchem pořád. Mohlo by mi to být šumafuk, ale přesto si neodpustím pár poznámek. Pomohu si rozdělením koní na tři skupiny:

Skupina první – koně trénovaní na výkon, sporťáci, koně pod psychickým a fyzickým tlakem. Tam pozitivní metody působí jako zázrak. Uvolnění, motivace.

Skupina druhá, většinová - lehký sport, hobby. Zde alternativní metody mohou zpestřit a rozšířit výcvikové možnosti, ale bohužel mnohdy se snaží nahradit solidní a systematický výcvik.

Skupina třetí – rozmazlení spratci, bez špetky vychování, jež terorizují nejen své nevyspělé paničky. Řekl bych, že tyto koně jsou pozitivně „přemotivováni“. Jsou schopni vás při šacování vysvléci do naha a v případě neúspěchu vás ještě řádně „šťouchnout“. A právě majitelé oné třetí skupiny nejvíce tíhnou k pozitiv alternativě. Ale to je to poslední co by u těchto koní slavilo úspěch. Bohužel.

S přáním zdravého rozumu
Evžen Blecha

swiss replica watches


14

26. 3. 2015

Chtěl bych vidět nadšení lektora autoškoly, kdyby za ním přišel adept s požadavkem: „Že se chce naučit řídit jen tak trochu“. Co jinde neakceptovatelné, v jezdectví jev velmi častý.

A jak je to u Vás?

replica iwc aquatimer


13

26. 3. 2015

Skrytý talent
Snad každý kdo je u koní, zažil podobnou situaci. Kůň v úzké uličce, zapasovaný vedle balíku sena. Vida že jej vidím a vědom si toho že tam nemá co pohledávat, elegantně – zdůrazňuji ELEGANTNĚ A V KLIDU, přenesl těžiště na záď, ohnutí v hleznech jak ve Spanische Hofreitschule mit Wiens, předpisově zvednuté přední nohy, kohoutek jen lehce zvýšený. No leváda jak vyšitá. K tomu obrat v pozici přes onen balík, v napřímení a hlavou na kolmici (jinak by se tam nevlezl) a s pohledem “čumíš co“, odkráčel tam, kam měl… Ano čuměl jsem jako péro z divanu:). Jak tenhle glamloidní habán, zvládl něco takového. Zvládl a s grácií.
Není tohle to, co po koni chceme? Kultivování přirozeného projevu koně?. Vždyť o čem jiném jsou prvky „vysoké školy“?

A co vaši skrytí talenti?

Audemars Piguet Replica Watches Audemars Piguet Royal Oak Replica


12

26. 3. 2015


Nejnestálejší veličinou u koní je jeho výcvik. A nejde jen o kondiční trénink, kdy k poklesu výkonosti dochází již při dvoutýdenní pauze. S koněm je to podobné jako s kytkou, kterou si koupíte v květinářství. Přesadíte do rozdílného substrátu. Zaměníte slunečnou polohu za polostín, případně další věci… a máte problém a kytka chřadne. Nebo zachováte všechny požadavky, jak vám při koupi byly sděleny a ani tak nemáte ještě zaručený úspěch. Je to o tom že musíte hledat, zkoušet, vytrvat, vzdělávat, dokud nenaleznete ideální podmínky pro danou kytku. Teprve pak se můžete kochat její krásou a sklízet plody svého úspěchu. Ale ani po té se z vás ještě nestane zahradník. K tomu musíte zase dozrát vy.

audemars piguet replica


11

26. 3. 2015

Toto zamyšlení se nějak, někde vytratilo.... A le dát to sem musím, bo by v tom byl bordel :)
1 2 3 4 5 6 7 8
Články