Blog

10

18. 3. 2015

15.1.2014

Nedávno, se mne snažil „setřít“ jeden pán na internetové diskusi dotazem kolik že jsem koní vytrénoval na úroveň TT drezury.

Žijeme v době, kdy je vše měřitelné – úspěch velikostí domu, auta, výše konta atd…. To si vzpomenu na Exupéryho Malého prince: „Věci důležité jsou očím neviditelné“.

A teď k té odpovědi, na drezurní úroveň TT jsem nepřipravil žádného koně. Ale parkurového Téčkaře jsem opět naučil skákat vodu.

Koně o němž velcí profíci v oboru rozhodli, že je na závodech nejezditelný, jsem během sezony připravil, kvalifikoval a odjel na MČR v Reiningu.

Pomáhal obsedat neobsednutelné koně, jež dnes dělají radost svým majitelům.

Připravil koně, který ke mně přišel se svrabem, hnilobou v kopytech a kdoví s čím ještě a na svodu se stal jeho championem.

Učil jsem jízdě na koni děti, jež s příchodem puberty vyměnily koně za partnera. Ale ty co u koní zůstaly, rozhodně nedělají ostudu v jiných klubech a stájích.

Pomohl jsem mnoha majitelům s jejich „miláčky“.

Učím základy, protože většina mých klientů základy potřebuje. Pracuji s koňmi a lidmi tak jak přicházejí. Nevybírám si jen ty nadějné. Neříkám, že se vždy daří jak si představuji, ale to je život se zvířaty a jejich lidmi.

Váš Evžen Blecha
9

18. 3. 2015

10.1.2014

V souvislosti s velkým množstvím informací, mnohdy až protichůdných ve výcviku koní, kterými jsme dnes a denně zahlcováni a mnohdy je těžké se v nich orientovat mne oslovily tyto citáty:

Alvin Toffler: "Negramotní 21. století nebudou ti, kteří nemohou číst a psát, ale ti, kteří se nemohou učit, odnaučit a znovu naučit"

Nelze říct, že naši učitelé a jejich učitelé jízdy se mýlili. Používali pouze nejlepší techniku, kterou měli replica orologi di lusso v daném okamžiku. Pokročilá znalost fyziologie koní, prokázala jejich neúčinnost, ba škodlivost.

Albert Einstein: " Vzdělání není učení faktů, ale trénink mysli myslet "

Váš Evžen Blecha
8

18. 3. 2015

23.12.2013

Vánoční zamyšlení o koních
Vánoční svátky jsou považovány za období klidu, míru a lásky. Jak je zvykem přeje se pohoda zdravíčko štěstíčko.
Naši koníci mají nachystanou vánoční ohradu, která je daleko od cesty. To proto, aby se nemohla opakovat situace s před lety, kdy jistá křesťanská komunita slavící konec a začátek roku, v dobré víře a z lásky ke zvířátkům, vysypala veškeré zbytky koním do ohrady., včetně vánočky s máslem, pudingu, zkvašeného bramborového salátu…Podle hesla:“Děcka to nechců, prasatom sa to bojíme dať, tož to nesem Vám, pán učitel“. Jak sehnat veterináře k akutní otravě na Nový rok, by byla kapitola sama pro sebe… Ale všechno dobře dopadlo .
Chci apelovat na všechny postihnuté akutní potřebou lásky a obdarovávání. Ty metráky jablek, mrkve, sušeného chleba a kdoví čeho ještě, dejte tomu, kdo se o koně stará. I přes obavu (někdy oprávněnou ), že by se s koníky o ty dobrůtky mohl podělit. Je to jediná možnost jak zvířata spravedlivě podělit a nezpůsobit jim zdravotní újmu.
Takže klidné a pohodové
Váš Evžen Blecha Replica Givenchy Handbags
7

18. 3. 2015

Stále všem říkám:
Ježdění na koni "bez železa" v hubě, je životní postoj, filozofie, umění. Není to o tom zda máte koně více nebo méně rádi, než ti kteří železo používají. Ale replica orologi italia v případě opravdu velkého průseru postrádáte tzv. ruční brzdu...
6

18. 3. 2015

Jak si tak si pročítám internetové diskuse na téma chovu a výcviku koní... Nelze než vzpomenout na slova profesora Alfréda Knopfharda:

"Dokud si koně bude kupovat každý blbec, zavře ho do vlastní stáje, nebo pronajatého boxu a může si s ním dělat co chce, moc se toho nezmění, protože správný jezdecký přístup k věci a výchovu společně s koněm neobdrží"

Děkuji za to že jsem měl a mám možnost potkávat osvícené chovatele a trenéry z jejichž znalostí mohu čerpat www.dofinebags.com.
1 2 3 4 5 6 7 8
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Články