Blog

5

18. 3. 2015

Další z častých otázek: Jak mám udělat, aby mne měl kůň rád?

Odpověď: Jednoduše, mějte ho rádi Replica Dior Handbags.

Ale musím konstatovat, že mnohem jednodušší je to s koníkem, který je dobře vycvičený, ustupuje tlaku, nešlape po vás, není zděšen ze všeho, co se kolem něj hne, atd…. . Ale to samozřejmě jde líp, pokud vás má rád, ne?. Je to jako řešit zda byla dříve slepice, či vejce. Je to o vztahu a ten se buduje. I mezi koňmi se dá pozorovat vzájemná náklonnost a to nezávisle na pozici v hierarchii stáda, prostě mají-li se dva rádi je jedno jaký kdo je. Zádrhel nastává ve chvíli, kdy jeden chce něco po druhém. A tam se projeví dobrý výcvik. Znám spoustu majitelů, kteří na jistý pohled svého mazlíčka okamžitě sahají pro pamlsek, při dupnutí opouštějí sedlo… jsou dobře vycvičeni – svými koňmi, a přesto je mají rádi. A já se na svých kurzech snažím, aby to bylo i obráceně. Přesto se setkávám s nepochopením. Takže všem dobrým majitelům koní přeji, aby je jejich miláčkové milovali minimálně stejně, jako oni milují je a aby si budovali vztah 49:51.]
4

18. 3. 2015

Anglie vs. Western
Stále dokola… „jezdíš Anglii, nebo western“?
Nevím, jezdeckých stylů, plemen koní, je mnoho. V Evropě bylo několik jezdeckých škol, Francouzská dnes reprezentovaná - l'Ecole Nationale d'Equitation et du Cadre Noir de Saumur,Španělská - Spanische Hofreitschule in Wien, Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre, Portugalská Escola Portuguese de Arte Equestre. Mnoho názorových proudů, osobností, které posouvaly jezdectví mnoha směry. Dnes máme Německou školu, Ruskou, ta byla mimo jiné velmi ovlivněna Fillisem, hovoří se o Holandské, tu nechvalně proslavil zejména rolkur. Anglické ježdění bylo do nedávna spojováno s honebním ježděním a ještě koncem minulého století byla Anglie v crossu nepřekonatelná.
A nyní je potřeba si uvědomit že tzv. westernové jezdectví vychází z evropského, potažmo španělského vlivu, přizpůsobenému tamním podmínkám, které se napříč americkým kontinentem značně liší. Přitom se zapomíná na skvělé pastevce asijské, v evropě např. Maďarské csikóše, pastevce z kraje Camargue a samozřejmě Španělské rejoneros.
Krávy nehoním, crossy nejezdím, tak co vlastně jezdím?
A co vy anglie nebo western?
Jakou jezdeckou školu preferujete? Či jezdíte jen tak, jak jste to viděli v oddíle, Replica Fendi Handbags nebo někde na statku? Hlavně mi netvrďte, že si dokážete z každého stylu vybrat to nejlepší, protože toho můžete být schopni až po důkladném studiu, které vám umožní vhled a pochopení.
3

18. 3. 2015

O silovém ježdění:
Nerozumím silovému ježdění, kdy jezdec, při jízdě na koni cítí uspokojení nad tím, jak se nadřel…
Ať svou přebytečnou sílu vykydá ve stáji, nebo vypotí v posilovně, ale na koni?
Vždyť:
)Když bolí ruce z tahání za otěž, co asi na to kůň se svou citlivou hubou, nosem…?
)Když bolí záda s drncání v orologi replica sedle, co asi na to kůň, když je mu bušeno do hřbetu…?
)Když bolí nohy od věčného pobízení – okopávání, co asi na to kůň…?
Já osobně bývám vyčerpán duševně, z přemýšlení nad tím, jak výcvik zlepšit. A i na tom pracuji, aby pro mne a koně bylo ježdění co nejpříjemnější.
2

18. 3. 2015

Myšlení o koni:
Častá otázka: na jízdárně mi kůň pracuje dobře, ale venku utíká, případně něco podobného, na takovou otázku je vždy jen jedna odpověď: nedostatečně připravený kůň, oponentura: ale na jízdárně jezdí dobře… atd…atd
Dnešní práce s koněm mi pomohla definovat další myšlenku o koni: replica miu miu handbags
„Kůň pracuje na kruhu, ale myslí ven. Nejde o to přinutit jej pracovat na kruhu silou, skrytými zádržemi, tím jen obelháváme sami sebe, ale změnit jeho myšlení, aby myslel na kruh. Vím, že jakmile se mi to podaří, mohu na kruhu klusat, cválat a to nejen na ohraničeném prostoru jízdárny bez toho abych ho držel silou …“
1

18. 3. 2015


Vždy když slyším otázku: anglie nebo western? Vzpomenu si na podobnou z mého mládí: disco, nebo metal?
Jako kdyby nebylo nic jiného. Tak jako je dobrá a špatná muzika, je dobré a špatné ježdění a záleží také na vkusu www.shopbag.cn.
1 2 3 4 5 6 7 8
500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at [no address given] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Články